אינטימיות

אינטימיות

בד”כ כאשר אנו שומעים את המילה אנו חושבים על יחסי מין, אך למעשה אינטימיות היא מושג רחב מאוד והוא מתקיים בין הורים וילדים, בין חברים, בין בני זוג ובכלל בכל קשר אנושי . אינטימיות היא קירבה, קירבה אמיתית, וקירבה שכזו ניתן לייצר רק ע”י אמיתיות.. גם אם היא לא נעימה.​

כאשר יש בנו כעס על אדם יקר מידת האינטימיות שנקִים, תלויה ביכולת שלנו לפתוח איתו את הנושא ולהניח על השולחן את הכאב שחווינו, או את הכעס. האם אנחנו מסוגלים? האם קיבלנו את הכלים לכך? האם גדלנו בבית שכך נוהגים בו?

האם יש בנו די האומץ לקרוא לילד בשמו ? ואם לא, מדוע לא? פעמים רבות אנו חוששים שמא נפגע בצד השני, כאשר המחיר שאנו משלמים כאן הוא התעלמות מתחושותינו אנו. המחיר הגבוה יותר הוא ההתרחקות, אין אנו שמים ליבנו לכך, אך כאשר אנו כועסים על מישהו ולא מיידעים אותו על כך, אנו מתחילים להתרחק ממנו מבלי שיבין מדוע וממעטים להיפגש איתו, הלוא לא נוכל להיפגש עם גורם הכעס כתמול שלשום.

לעיתים אנו חושבים בטעות כי התרחקות תקל עלינו, אך לא כך הדבר, שכן הכעס נמצא עמוק בפנים, הוא לא התפנה , מעבר לכך כמה כעסים נוכל לצבור על מבחר אנשים בחיינו ובעקבות כך להתרחק מהם ?.. חשבתם על זה פעם ? סיבה נוספת יכולה להיות החשש שהצד השני יכעס עלינו בחזרה, או יטיח דברים שלא ציפינו להם. גם במקרה כזה שווה לפתוח את הנושא, אני אישית מעדיפה בית שיש בו צעקות על פני בית שבו הכל שקט וכל אחד צפוּן בחדרו, בבית כזה יש אשליה של שקט והרמוניה אך למעשה אחד לא יודע על הנעשה עם האחר.

בכעס וצעקות יש אינטימיות, אם שומרים כמובן על צלם אנוש ולא יורדים לפסים נמוכים . אך תבינו אותי שלא כהלכה, אני לא אומרת שמעתה יש לצעוק ולהקים מהומות, אפשר בהחלט להשיג את המטרה בשיחה תרבותית בתנאי שכולם נשמעים ולכולם יש מקום.

איך עושים זאת ? מגדילים את יכולת ההכלה! מה זאת אומרת? פה נמצא הסוד לדעתי ל – ” ואהבת לרעך כמוך “. לומדים לקבל את האחר כמו שהוא, עם דעותיו השונות, מראהו השונה, תגובותיו האחרות.

הלוא בזכות השוני חיינו כל כך מעניינים . למה קשה לנו לקבל את האחר? כי אנחנו עדין חיים בעולם של השוואות ואני אסביר . צ’אקרת הסולר פלקסוס (מקלעת השמש) מסבירה זאת היטב. בלא להיות מודעים לכך אנו כל הזמן משווים את עצמנו עם האחר . קחו לדוגמא את הכביש “הוא עקף אותי??? אני אראה לו מה זה” הלוא זהו אגו טהור. מדוע שיהיה כל כך חשוב לנהג מסוים שאף אחד לא יעקוף אותו – ? כי חשוב לו להיות המוביל, הראשון, הכי טוב, הבלתי מושג..אגו.. ובאגו אין מקום לקבלת האחר.

דוגמא נוספת : כמה פעמים התקשרתם לחבר/ה כי רציתם לשפוך או להוציא קיטור ” אל תשאלי איזה עצבים, על הבוקר לא הצלחתי להניע, נתקעתי עם האוטו, עד שחילצו אותי ..” ובמקום לזכות לאוזן קשבת שלה ציפינו זכינו להשוואה ” אוי, בדיוק מה שקרה לי לפני חודש וחצי ..” ואז בא תיאור מתיש שאין לכם כל רצון לשמוע, איך לאותה חברה זה קרה בלילה (אתם חשבתם שאתם בבעיה ?) ולקח לגרר שעתיים וחצי.. ואתם נותרים מתוסכלים ואף כועסים ובצדק.

נחשו מה, מבלי משים וללא כוונה רעה גם אנו עושים זאת לאחרים. לא הגיע הזמן לשנות זאת ? איך ? מתָרגלים הקשבה. גם אם נדמה לכם שאתם כבר שם ושאתם הכותל המערבי בכבודו ובעצמו, קחו לעצמכם שבוע כהתחלה, עשו ניסיון היו יותר מקשיבים ממשמיעים, ותראו איזה הבדל עצום.

עולם חדש יפתח בפניכם, לפתע תלמדו דברים חדשים על האנשים הסובבים אתכם וזאת משום שלא תהיו עסוקים בהתרוצצות מוחית אחר סיפור השוואה לזה ששמעתם כרגע . כאשר הצד השני מבין שיש לו מקום והוא יכול לשטוח, הוא בד”כ יספר יותר ממה שהתכוון לו מלכתחילה, ואם עדין תהיו בצד המקשיב תלמדו להכיר את האחר עמוק יותר וטוב יותר .

מיקום אברי המין ברגל מייצג גם את אזור האינטימיות.
בנוסף לאזור זה יש את אזור הלב. הביטו בכפות רגליכם האם יש עור קשה על אזור הלב? האם יש לכם אולפוס ? (ההיפך מפלטפוס, קשת גבוהה מידי).

אם כן… אתם עדין לא מימשתם את פוטנציאל האינטימיות.
גשו לעבודה, עשו את שיעורי הבית שלכם, כדאי לכם, רק תרוויחו.​