ריח, רוח ומה שביניהם

ריח, רוח ומה שביניהם

מאה מילישניות! זה הזמן הדרוש למולקולת ריח אחת כדי להגיע עד למוח. מאה מילישניות! נתון זה משמעותו שניחוח שאנו מריחים, מגיע אל המערכת הלימבית שלנו עוד הרבה לפני שזיהינו אותו בוודאות או החלטנו אם הוא לטעמנו בכלל. חוש הריח הוא המפתח לדלת הרגשות שלנו. הוא יכול להשיב אותנו לזיכרונות ילדות, לתקופות שונות בחיים.

חוש הריח יכול לגרום סערה לעולם האסוציאטיבי שלנו, ולרומם או להוריד מצב רוח מבלי שנהיה מודעים לכך.
חוש הריח שלנו עובד במשמרות מלאות של 24 שעות ביממה.

שמנים ארומאטיים קיבלו את “תכונות המפתח” של חוש הריח. הם מוכרים כבעלי סגולות לטיפול רפואי, וכבר נכנסו לטיפול במערכות הבריאות- במקומות רבים בעולם.

לאחר פרישתי מעולם ההיי-טק למדתי ארומתרפיה קלינית ממורה שלמד בצרפת.

אהבתי הגדול לשמנים סחפה אותי לספריהם של גדולי הארומתרפיה בעולם, מהם למדתי עוד, הן מהמחקרים שעכו והן מניסיונם הקליני העשיר.

בספר זה אני משתפת אתכם בידע ובניסיון הקליני שצברתי עם השנים. היה חשוב לי לצרף את ההרכבים הכימיים של השמנים, כיוון שאני מאמינה שהם הבסיס למדע וכי אי אפשר בלעדיהם. הבנת החומרים הפעילים לעומקם תסייע לכם להבין מדוע לשמן מסוים יש התוויות נגד מסוימות ומדוע האחר בטוח. מקווה ש”אדביק” אתכם בחיידק אהבתי הגדולה.

הספר הזה הוא ברמה הגבוהה ביותר הקיימת היום בעברית. הוא מבוסס על מחקרים של רופאים MD שהתמחותם בארומתרפיה, וכן על מחקרים של כימאים שכל עיסוקים במעבדות שמנים.

בספר תמצאו מידע רב ונגיש לגבי כל אחד מהשמנים המופיעים בו. שיטות טיפול, מינונים מדויקים, טיפים, חוברת צבע במרכז הספר, ופרק כימיה המפרט מהן התכונות של כל אחד מהחומרים הפעילים.

אתי ברכה, מרצה ומטפלת רב תחומית. מלמדת במכללות הגדולות במרכז הארץ ארומתרפיה, רפלקסולוגיה, NLP ודמיון מודרך. מטפלת גם בעיסוי רפואה ופרחי באך.